Mistr dne

Referenčním bodem každého diagramu pa-c´ je vždy mistrovský den. O co jde? Den mistra je nebeský stonek nalézající se v pilíři dne. Den Mistra je také známý jako osobní element.

Prvním krokem při vyhodnocování pa-c´ je určení síly dne mistra. Za tím účelem se zaměříme na pozemské větve nalézající se v pilíři měsíce. Toto je známé jako identifikace ROČNÍHO OBDOBÍ našeho narození.

 

Nemusíte studovat celý měsíc pilíře, stačí se podívat na měsíc narození pozemské větve. To je první a nejdůležitější krok při analýze grafu pa-c´.

Pozemské větvi pilíře měsíce se říká roční období mistra. Síla dne mistra se téměř vždy hodnotí s ohledem na ročním období.

 

Pomocí této tabulky určíte, ve kterém ročním období jste se narodili:

Jak ale souvisí síla dne mistra osobního elementu s ročním obdobím? V každém ročním období jsou některé elementy silnější nebo slabší. Dřevo je například velmi silné na jaře, zatímco oheň prospívá v létě.

Jako pomůcku k zapamatování můžete používat tuto představu:

1.      během jara kvetou stromy, tráva – to vše je dřevo

2.      v létě je silný oheň, je to nejteplejší roční období

 

Existuje pět elementů, ale jen čtyři roční období - takže které roční období je obdobím země? Země je čtena poměrně unikátně, spočívá v "končícím" měsíci každého ročního období. Například měsíc draka je posledním jarním měsícem, takže lidé narození v měsíci draka jsou považováni za jarní zemi. Koza je považována za poslední měsíc v létě a je považována za letní zemi. Měsíc psa je podzimní země, zatímco měsíc buvola je zimní země.

 

A nakonec tabulka síly elementů (podrobnějším zdůvodněním se budu zabývat v dalších kapitolách o ročních obdobích):

 

 

Kontakt

Jaroslav Holeček jaroslav.holecek@seznam.cz