Jaké jsou hlavní výhody základů čchi-kungu 1 a 2?

 

V prvním dvoudenním kurzu domácího studia základů čchi-kungu 1 a 2 se naučíte čtyři typy čchi-kungu. Ale není to obyčejný víkendový seminář – je to vydestilovaných 30 let zkušeností do jednoduché, časem prověřené sady nástrojů k práci doma, která FUNGUJE.

Vnitřní úsměv je klidný a meditativní čchi-kung, ale může být dělán kdekoliv, kdykoliv, během jakékoli denní aktivity. Poskytne vám praktický postup na získání míru sami se sebou, s tělem, s lidmi ve svém životě a se svým osobním osudem, světským tak i duchovním. Vnitřní úsměv je nejjednodušší způsob zaměření na srdce, spojení se s životní silou. Pěstuje srdce založené na bezpodmínečném sebepřijetí, jako základ lásky k druhým, k celé přírodě, a co je nejdůležitější, proces lásky k vlastní životní síle. Bez tohoto základní sebepřijetí na úrovni duše, je obtížné stabilizovat další druhy kultivace.

Šest léčivých zvuků (provádí se v uvolněném sezení) a šamanská hra pěti zvířat (pohybový čchi-kung) je nejrychlejší způsob, jak uvolnit všechen stres a začít komunikovat s duchy vitálních orgánů. Naučíte se pohybovat s uvíznutou energií (čchi). Může dát impuls a léčit mnoho chronických chorob. (Pokud si chcete přečíst více o mnohých chronických chorobách vyléčených čchi-kungem, podívejte se na 3500 vědeckých studií o energetické medicíně).

Mikrokosmický okruh je nejznámější dynamickou taoistickou meditací na aktivaci proudu v hlubokých energetických drahách v páteři (jangová energie) a na hrudníku (jinová energie). Je to bezpečná a mírná metoda na otevření skutečně vyváženého toku "kundalini", které je trochu špatně rozuměno částečné kvůli učení v Indii. Tato spirálovitá oběžná dráha energie proudící kolem těla, může být vnímána jako uzemnění, nepřetržitá komunikace mezi vaším duchem (šen) a sexuální esencí (ťing).

Mnoho jogínů si připraví problémy, protože vystřelují energii korunní čakrou. Vím to, protože jsem roky dělal kundalini jógu po otevření nahoru. Používal jsem k otevření kundalini speciální dýchací metodu, metodu učím v základech čchi-kungu 3 a 4.

základech čchi-kungu 2 audio jsem udělal přehled různých metod používaných v Indii a Číně na otevření cesty tohoto základního okruhu. Dělám to jednoduše a bezpečně přizpůsobeným cvičením čchi-kungu a speciální praxí z linie vnitřní praxe z hory Wudang v Číně. Tato metoda soustřeďuje energii do rotující "perly" nebo "koule čchi". V pozdějších kurzech školím, jak používat tuto koncentrovanou kouli životní síly na mnoho věcí - jako je rozpouštění fyzických nemocí, uvolňování blokací krve – rodové linie, nebo na vyvážení sexuální energie.

S duchovním zaměřením, při hlubším vzdělávání v oblasti vyšších alchymistických formulí, můžete použít perlu jako člun duše ke znovuzrození sebe a k cestování v duchovních říších. Každý člověk si vybere svou vlastní cestu a získá potěšení svobody - a odpovědnosti – cokoli si zvolí udělat s energií vypěstěnou čchi-kungem a nej-kungem.  

Kontakt

Jaroslav Holeček jaroslav.holecek@seznam.cz