Shrnutí - audio

Zvu vás k učení se starému taoistickému tajemství oběhu vnitřního zlatého světla (čchi, chi nebo qi) vzhůru po páteři a dolů po předku těla předním kanálem. Toto slavné "embryonální dýchání" neboli meditace "mikrokosmické oběžné dráhy" je zmíněna v textech starých 2000 let. Obnovuje zdraví těla a duše vyvážením celkového toku energie.

Také zastaví úniky energie z těla. To vše tím, že vyrovná všechny meridiány a centra energie do jediného "kola čchi" otáčejícího se kolem těla. Chcete-li použít termín jógy, okruh vytvoří jedinou sjednocenou rotující čakru, sanskrtsky kolo. Jsou zde obrovské přínosy pro zdraví, a dává energetické základy pro skutečný duchovní pokrok.

Tento způsob oběhu čchi v mikrokosmické oběžné dráze je tak slavný, že bylo v Číně během tisíciletí vyvinuto mnoho různých technik na usnadnění  jejího rozvoje pro adepty tohoto harmonického toku jin-jang. Deset hlavních metod, které jsem objevil dávám integrované do jediné řízené meditace. Z nich si můžete vybrat techniku (nebo techniky) pro vás nejvhodnější a dále je rozvíjet. Vysvětluji hluboký vztah mezi okruhem a taoistickou alchymistickou teorií jak transmutovat ťing – čchi – šen - wu (esence – energie – inteligence - otevřenost).

Poskytnu také 11. metodu, ještě docela tajnou nej-kung-ovou (vnitřní meditativní čchi-kung) metodu z Wu Dang Mountain. Wudangshan je mystická hora v centrální Číně, odkud pochází mnoho bojových umění a taoistických meditací (proslavila se nedávno filmem Tygr a drak). Tato 11. metoda je zvláště účinná na míchání krve a čchi v těle člověka. (Tato metoda není na videu, nebo v ebooku (na rozdíl od teorie). Je pouze na audiu, slíbil jsem předávat detaily praxe ústně. Nabízím krátkou praxi přizpůsobenou pro moderní lidi. Delší verze je součástí "makrokosmické oběžné dráhy" vyučované ve fúzi pěti elementů 3.

Orbitální proudění čchi je nejbezpečnější způsob otevření teplého proudu kundalini a aktivace léčivé síly "vnitřního elixíru" – naší sexuální a duševní esence vykrystalizované do hmotné podoby. Nepleťte si to s indickou kundalini jógou, která aktivuje pouze páteřní-ohnivý kanál, a někdy vede k nerovnováze. Taoistický postup vyrovnává a harmonizuje zdánlivě polarizované síly Nebe a Země, mužskou a ženskou, jang a jin, oheň a vodu, a tím vytváří cévu pro skrytou třetí sílu Taa, původní dech (jüan čchi).

Krev a čchi jsou základní lidské esence jin-jang, které odpovídají Zemi a Nebi. Když jsou zharmonizovány, naše původní já (jüan šen) se vymaní z našeho hlubokého podvědomí a přijme substanci. To je také začátek skutečné meditace vnitřního úsměvu, kdy se vnitřní přítomnost snadno vyzařuje (wu wei), a duše rozvíjí svou čchi spontánně a plynule!

Tento audio kurz má také slovní pokyny, které doplňují a prohlubují pokyny pohybové části tohoto tréninku z videa. Audio má otázky a odpovědi k praxi a mnohem větší hloubku teorie i praxe, nežli DVD. Ale DVD umožňuje vizuálně zachytit pocit z pěti jednoduchých pohybů čchi kungu, kterými se otevře tok čchi v oběžné dráze, a dá vám mnoho dalších léčebných výhod čínského "zázračného cvičení".

Takže důrazně doporučujeme balíček audio + dvd. Budete mít kompletní odbornou přípravu a ušetříte spoustu peněz tím, že získáte balíček. Tuto vlastní formu čchi-kungu jsem vytvořil po tréninku s mnoha mistry, úpravou nejlepších a nejúčinnějších cvičení, která jsem objevil a aplikoval je na konkrétní proces otevírání průtoku čchi oběžnou dráhou.

Tato účinná sada pěti cvičení čchi-kungu posiluje tok čchi řídícím (páteřním) a koncepčním (předním) kanálem. Rytmické pohyby těla jsou zvláště užitečné na rozpouštění nevědomých energetických bloků a vyvážení toku jinu-jangu ve všech meridiánech. Tato forma čchi-kungu byla rozvíjena během více než dvaceti pěti let výuky studentů v mikrokosmické oběžné dráze. Po cvičení čchi-kungu můžete prostě jen relaxovat, nedělat nic a jen neutrálně sledovat protékající čchi.

Vyvinul jsem tuto formu čchi-kungu po víceletém pozorování, že lidé na Západě mají tak silné "opičí mozky", že používají příliš mnoho duševních sil. Nadměrně usilují při meditaci na cestu okruhu. To je v podstatě odrazem nadměrně ovládající povahy západního myšlení. 

Vytváří to frustrace a pocit selhání, zastavení proudění čchi oběžnou dráhou po skončení jejich duševního úsilí. Použití čchi-kung pohybů na otevření dráhy obchází egoistickou mysl a její zápasy. Pohyb těla dostává tok čchi na hlubší úroveň substance (ťing), než západní typ vizualizace mentálním tělem může dosáhnout.

Miluji tuto formu čchi-kungu. Uvolní tělo, udržuje páteř ohebnou, a rozvíjí léčení rukama. Cvičení manželství čchi Nebe a Země otevírá obtížný přední (hrudní) kanál, kde uvízne hodně emocionální čchi. Je snadné k naučení - můžete pocítit průtok čchi během několika minut! Mám mnoho studentů, kteří se po léta neúspěšně snažili otevřít oběžnou dráhu. Když se jejich mysl uvolnila a nechali vést čchi pohyby těla, pak se u nich intenzivně otevřela.

Tento jednodenní workshop dává základy k naučení se taoistickým sexuálním praktikám. Jedná se o nezbytný předpoklad - bez otevření dráhy vaše sexuální energie nemá snadnou a bezpečnou cestu na vtékání. Takže tohle je rychlá metoda pro vedení svých divokých sexuálních podnětů do užitečných duchovních cest kreativity.

Mikrokosmický okruh – čchi kung je také základem pro praxi fúze pěti elementů, která vede k otevření makrokosmického okruhu (nepřetržitého toku spojených hlubokých "8 mimořádných" kanálů). Je to i základem všech dalších šesti vyšších formulí taoistické vnitřní alchymie, vědy o kultivaci běžné čchi zpět do svého zdroje jako nesmrtelný duch.

Přeložil: Jaroslav Holeček

 https://www.healingtaousa.com/ckf2.html

Kontakt

Jaroslav Holeček jaroslav.holecek@seznam.cz