Tygr

 

Bílý tygr
kov - zlato • podzim • barva: bílá
Uvolňuje smutek, vyjádřená síla
Zvuk: hisssss
PLÍCE

 

Tygr. Je spojený s plícemi. Je spojen s klesajícím (potápějícím se) elementem, kovovým elementem. Jeho jméno je vlastně "ťin" neboli zlato. Pro Číňany je jeho označením vždy bílý tygr. Je jak šamanským (heraldickým) zvířetem, stejně jako vzácným druhem tygra, který opravdu existuje (viz foto).  Barva je důležitější než druh, je to spříznění s barvou elementu.

Pojďme vstoupit do ducha tygra. Slídí v džungli, jeho pracky se pomalu tisknou do půdy - čeká, aby se dostal své kořisti na kůži. Už jste někdy slyšeli lví nebo tygři řev? Je to opravdu neuvěřitelné. Strávil jsem několik let v Africe. Nejsou tam tygři, jen lvi. Tygry najdete v Asii. Když jsem poprvé slyšel lvy řvoucí v noci, byl jsem elektrizován.

Můžete je slyšet na míle daleko kvůli síle jejich plic. Ale můžete také "pociťovat" zvuk jejich řevu. Část děsivé lví moci je prováděna nízkou frekvencí zvukových vln kostí. Dnes je to známé jako "infrazvuk". Uslyšíte prudký řev ušními bubínky, ale kosti zachycují nehlasné vibrace, které varují celý váš tělesný obranný systém.

Totiž mnoho vědců uvažuje, že mnohá zvířata mezi sebou komunikují pomocí infrazvuku. Proto je šest léčivých zvuků prováděno nehlasně – způsobuje to zvukovou vlnu, aby pronikala přímo do vašich orgánů, ne cestou ušního bubínku.

Pohyb tygra je navržen tak, aby aktivoval plíce a plicního ducha. První pohyb ramene je pohyb uchopení, jako naplnění plic čchi získanou z prostoru hluboko v dolní části břicha. Ruce jsou jako drápy tygra, které právě nabírají, naplňují plíce čchi, během hlubokého nadechování.

Jakmile jsou plíce plné, otočíte tygří drápy (prsty) ven – jako byste se chystali ke skoku. Ruce se pohybují od těla a vydávejte hlasité hissssss. Proč tygr tvoří tento zvuk?

 

Konec ukázky z e-knihy

...

Kontakt

Jaroslav Holeček jaroslav.holecek@seznam.cz