Devět hlavních výhod 2 - audio - Otevření proudu čchi v oběžné dráze

 

Časový rámec: Praktikujte 100 dní základy 2. – otevření toku čchi na oběžné dráze. To je tradiční časový rámec používaný ve starověké Číně, něco přes tři měsíce. Prohloubí se váš vnitřní pocit rovnováhy a harmonie. Když se cítíte dobře, přidejte základy 3 a 4 zakořenění a praxi vnitřního dýchání čchi. Každý jedinec postupuje jedinečnou rychlostí. Časový rámec může být ovlivňovaný osobní povahou, zdravotními problémy, otevřeností pro subtilní energii a množstvím času stráveného praxí. Vnitřní dýchaní čchi a zakořeňovací praxe může být dělána současně s oběžnou dráhou, pokud máte disciplínu a čas na obojí.

Ti, kteří absolvují útočiště v Léčivém tau nebo seminář s jeho přímým přenosem, mohou postupovat mnohem rychleji. Živá práce se skupinou přidává impuls k vaší zkušenosti čchi. Ale v každém případě je ještě potřebná doba "zažití", ve které se povědomí energetických kanálů a vitálních orgánových inteligencí stabilizuje a stane se funkční v každodenním životě.

Orientačním pravidlem je experimentovat s novou metodou do té doby, než pocítíte "vlastnictví praxe“. To znamená, že se stane vaší součástí a můžete z ní kdykoli načerpat, a správně a důvěrně ji pocítit. Stala se nástrojem a můžete ji použít kdykoli potřebujete. Nemusíte ji zvládnout dokonale, než přidáte další nebo postoupíte k dalšímu kursu. Mistrovství je nepřetržitým, celoživotním procesem. Nepoužívejte prosím jako omluvu "nedostatek zběhlosti" abyste nezkusili další metodu. Já zvládám tyto praxe 25 let.

 

1. Umožní vám pocítit hluboký pocit rovnováhy a harmonie v těle za pouhých 15 minut tohoto jedinečného čchi-kungu. Znalci jógy ji milují – oběžná dráha vyrovnává všechny čakry najednou. Taoističtí adepti ji milují – jednoduše vyrovnává tři tan-tchien centra – hlavu, srdce a břicho.

2. 10 nejlepších metod jak se soustředit na pocit čchi protékající nahoru páteří a dolů hrudníkem. Tyto dva silné "hlavní" akupunkturní kanály ovládají rovnováhu jin-jang všech tělesných meridiánů a vitálních orgánů – je to skrytý klíč k dobrému zdraví.

3. Snadných 5 čchi-kung pohybů bez námahy aktivuje meditativní stav „toku“ – dokonce i když jste nikdy dříve nedokázali meditovat!

4. Pomůže omezit touhu po jídle, utkvělé pocity, pomůže při snaze zanechat kouření. 3500 vědeckých studií prokazuje sílu čchi-kungu předcházet nemocem a léčit je.

5. Odhalením jak oběžná dráha kruhovým oběhem uzavírá auru, vytváříte pokojný, chráněný vnitřní prostor, kam nemohou proniknout vnější problémy.

6. Naučte se tajemství oběžné dráhy wudang mountain, metodu, která je výjimečně účinná – jak smíchat krev (DNA, předci), čchi (subtilní dech) a šen (duševní vzorec tělesných duchů). Ústní přenos: pouze audio, není na DVD nebo v e-booku.

7. Oběžná dráha je předpokladem zvládnutí taoistické sexuální energetické kultivace. Vyrovnává jangové (mužské-ohnivé) a jinové (ženské-vodní) energie v těle. Vyhladí sexuální frustrace a udržuje pocit mladosti.

8. Oběžná dráha čchi kung se rytmicky rozpíná páteří, aktivuje velmi jemnou "kundalini" pulsaci, která je bezpečná, vyvážená a přesto urychluje seberealizaci. Je to bezpečnější než jogínské kundalini metody, které jsem studoval – oběžná dráha je nejlepším lékem na psychózu "kundalini".

9. Taoistickou vnitřní alchymii tvoří jednoduchou a praktickou: jak se já přirozeně vyvíjí stálým vyrovnáváním polarit jin-jang v každodenním životě. Neutrální "prostor svědka“ uvnitř oběžné dráhy je tam, kde se vyskytuje duchovní znovuzrození v taoistickém alchymistickém procesu "vody a ohně" (2. formule, Menší kan a li).

 

 

Kontakt

Jaroslav Holeček jaroslav.holecek@seznam.cz