Kdo může mít prospěch z tchaj-ťi k osvícení

Michael Winn

 

Forma tchaj-ťi k osvícení neboli původní čchi-kung je tak magická, že téměř každý, kdo ji cvičí - včetně začátečníků na Západě - má skutečné pocity hlubokého duševního vyrovnání a rozšíření toku čchi. To lze nejlépe popsat jako zážitek osvícení. Neuvěřitelnější je, že nemizí, ale s praxí se zlepšují. Opakovaná praxe této formy prohlubuje blažený pocit klidu, pocit návratu do svého pravého já.

 

Kdo může cvičit? V každém věku, bez ohledu na rasu, pohlaví či náboženství. Žádné předchozí vzdělání v jakékoliv formě tchaj-ťi, čchi-kungu nebo meditaci není nutné. Mají z ní přínos stejně tak nemocní a slabí, jako zdraví a silní. Množství potřebného prostoru je minimální - plocha asi metr od nohou (tři čtvereční metry), je dostačující. Stejně tak není omezena počasím, jako studeným nebo teplým, deštivým a větrným, na rozdíl od většiny forem tchaj-ťi a čchi-kungu.

 

I když forma je určena k osvícení, je velmi prospěšná i zdravotně. Dr. Ču Chuej měl hlavní kliniku v Číně a používal tuto formu k léčbě více než deseti druhů chronických onemocnění, obzvláště při srdečních chorobách a vysokém krevním tlaku, a u lidí se slabými ledvinami nebo oslabenou čchi.

 

Tato forma se také doporučuje seniorům, kteří by si mohli zranit kolena při intenzívnějších formách. Tato forma netlačí na fyzické tělo, a používá jednoduché přesuny váhy a vyvážené pohyby na aktivaci energetického těla. Stejně jen málo seniorů má zájem o bojové aplikace a najdou více radosti a přízně v těchto pohybech. Senioři jsou také v období, kdy ve svém životě hledají naplnění, a tato forma pomáhá dosáhnout pocit vnitřního naplnění.

 

Tato forma je neuvěřitelně snadná k naučení. Je to tak jednoduché cvičení, že doslova nemusíte ani myslet. Stav tohoto "nemyšlení" je také jedním z předpokladů, umožňující, aby se přirozeně rozvíjel vlastní proces osvícení!

 

Apeluji na vás z celého srdce, abyste využili této vzácné příležitosti. Je to také nádherný dárek pro druhého. Nemáte co ztratit a můžete všechno získat. Dlužíte sami sobě přinejmenším alespoň zkoušku, abyste alespoň vyzkoušeli jednoduché pohyby tohoto báječného dvouhodinového videa, pořízeného v "přírodním studiu" s nejkrásnějšími americkými horami, vodopády a jezery v pozadí. Začíná krátkou 15 minutovou částí praxe, po které následuje už podrobný návod příslušné formy. 

 

Ukázka cvičení na youtube

Kde lze objednat DVD

Přeložil: Jaroslav Holeček 2012

https://www.taichi-enlightenment.com/
Kontakt

Jaroslav Holeček jaroslav.holecek@seznam.cz